УКРАЇНЦІ МОЖУТЬ ВТРАТИТИ СВОЮ ЗЕМЛЮ (ПАЇ) ПІСЛЯ 2025!
Як зберегти своє право власності на землю
Почнемо з заяви представника влади.
Заступник Міністра аграрної політики з питань цифрового розвитку та цифрових трансформацій Денис Башлик повідомив, що всі незатребувані земельні ділянки після 1 січня наступного року будуть визнані безхазяйними, а це означає, що їх зможуть передавати до комунальної власності тієї територіальної громади, де вони розташовані. В такому разі власників землі, або їх спадкоємців, визнають такими, що відмовились від отримання ділянки, тобто, якщо людина не встигла приватизувати свою ділянку, Пай, то її просто заберуть. За словами Башлика, виходить, що людина наче, як відмовилась від отримання цієї ділянки.
Отже, які земельні ділянки треба приватизувати до 2025 року.
В першу чергу це буде стосуватися земельних ділянок для ведення товарного сільського господарського виробництва, тобто, це земельні паї. Якщо вам або вашим родичам була надана земельна ділянка для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка посвідчена сертифікатом на право на земельну частку пай, а ви ще досі не переоформили на право власності, тобто, не приватизували. Тобто, земля у вас є, а документів, які вказують на те, що це саме ваша земля немає. Ось така ділянка в 2025 році буде підлягати анулюванню.
Це все дуже серйозно, будь-ласка, приватизуйте свої ділянки, бо просто залишитесь без землі, тобто, така ділянка буде приєднана до земель запасу територіальної громади, де буде визнана комунальною власністю і ви вже, як землевласник, не зможете зареєструвати таке право. Розумієте, це дуже важливо, вашу землю просто віддадуть до запасу територіальної громади, де знаходиться ця земельна ділянка, це все буде визнано не вашою власністю, а комунальною власністю. І ви просто не зможете зареєструвати право власності, тобто, з 25-го року ви вже якщо навіть і захочете все це переоформити, ви вже просто не зможете цього зробити.
Це стосується також тих, хто є спадкоємцями таких паїв. На жаль, дуже багато людей померли і не зареєстрували за собою право власності, тобто, бабулька сказала, що це буде твоя земля, але не зареєструвала навіть на себе, тобто, спадкоємець цієї землі, теж не зможе її отримати.
Отже спадкоємці повинні:
а) зареєструвати таке право шляхом входження в спадщину на земельну частку, пай;
б) після того, як ви ввійдете на таке право, вам потрібно буде звертатись у відповідні органи, щоб отримати дозвіл на розроблення технічної документації, щодо відновлення меж земельної ділянки;
в) а вже потім, реєструєте право власності, і ось така земельна ділянка вже буде вашою.
І тільки тоді, коли ви отримаєте право власності, ви станете власником землі. Якщо ви цього не зробите, то вже з 2025 року ділянка перейде в комунальну форму власності і вже в майбутньому, ви ніяк не зможете зареєструвати своє право на землю.
Як відомо, ринок земель сільхозпризначення в Україні відкрили з 1 липня 21-го року. Загальна площа реалізованої землі складає - 153 000 га, а вже в 22-го році численність угод з землею суттєво скоротилась, тому що на ситуацію дуже вплинув початок війни, тобто, реєстри в більшості регіонів півроку не працювали і операції з нерухомості не вели. Слід зауважити, що дрібні фермери залишились дуже-дуже незадоволеними запуском другого етапу земельної реформи. Адже, починаючи з січня цього року право купувати до 10 000 гектарів землі, надали юридичним особам і ось дрібним господарствам дуже складно конкурувати з великими холдингами, які мають набагато більше ресурсів.
Тому ще раз нагадуємо, що слід обов'язково приватизувати свої ділянки, бо їх просто у вас заберуть.